Научна и практична знања
Доступност научних и практичних знања из домена економије дељења путем изградње јединствене дигиталне платформе и успостављањем Националног центра за развој компетенција у области економије дељења.
Главни циљ или мисија пројекта PANACEA је изградња капацитета неопходних за “откључавање” тржишта економије дељења и његов убрзани развој
Доступност научних и практичних знања из домена економије дељења путем изградње јединствене дигиталне платформе и успостављањем Националног центра за развој компетенција у области економије дељења.
Мобилизација и повезивање стејкхолдера економије дељења као што су корисници, купци, пружаоци услуга, локалне власти, носиоци јавних политика и регулаторна тела, академска заједница, али и сви други који на директан или индиректан начин могу бити под утицајем развоја платформи економије дељења.
Учењем на искуству и најбољој пракси водећих експерата широм света, а које су неопходне за изградњу капацитета за управљање и убрзани развој економије дељења у Србији.
Скуп привредника и научника (СПИН) је научни и стручни скуп који од 2003. године организује Центар за операциони менаџмент Факултета организационих наука у Београду, у сарадњи са Привредном комором Србије и Привредном комором Београда. У периоду од 6. до 7. новембра је организован четрнаести скуп.
детаљније
Имали смо задовољство да учествујемо на панелу „Улога економије дељења у одрживости привреде“ на 14. Скупу научника и привредника СПИН 23-Дигитални и зелени развој привреде.
Детаљније
Српско удружење за маркетинг (SeMA) окупља велики број представника академске заједнице, истраживаче, менаџере и експерте са искуством на пословима из области маркетинга. У периоду од 3. до 5. новембра је ово удружење на Златибору организовало четврту конференцију.
Детаљније
Чланови PANACEA тима, доценти Милица Маричић и Тања Живојиновић одржале су предaвање у уторак 24. октобра 2023. године на Математичком Институту САНУ у оквиру Семинара за рачунарство и примењену математику, предавање на тему “Економија дељења у Србији: тренутно стање и перспективе”.
ДетаљнијеПројектни тим састављен је од наставника и сарадника Универзитета у Београду